Intel Core Ultra Tabanlı Yeni Dell XPS Serisi Duyuruldu

Dell, CES 2024 öncesinde popüler XPS dizüstü bilgisayar serisini yeniden piyasaya süreceğini açıkladı. Dell üç yeni XPS modeli satacak ve bunların hepsi Dell’in 2022’de XPS 13 Plus ile tanıttığı benzer minimalist tasarıma sahip olacak.

Dell, XPS 13 Plus’ın yerini sadece XPS 13 olarak adlandırılan yeni bir dizüstü bilgisayarın alacağı belirtiliyor. Şirket ayrıca eski XPS 15 ve 17 modellerini de ortadan kaldırarak bunların yerine XPS 14 ve 16 dizüstü bilgisayarları getiriyor.

Dell şunları belirtiyor: “Portföy, CNC ile işlenmiş alüminyum ve Gorilla Glass 3’ten ve ton sür ton renklerden (Grafit ve Platin olarak mevcuttur) yapılmıştır. Çarpıcı, alışılmadık görünüm, dizüstü bilgisayar deneyimini güçlendiren temel bileşenlere sahiptir. Medya ve işlev tuşları arasında kolayca geçiş yapmak için bir dokunmatik işlev satırı, dokunsal geri bildirimli kesintisiz bir cam dokunmatik yüzey ve her tuş vuruşunda rahat ve pürüzsüz bir yazma deneyimi sağlayan daha büyük tuş başlıkları bulunur.”

Tüm yeni Dell XPS dizüstü bilgisayarlar InfinityEdge ekranlara sahip ve isteğe bağlı OLED dokunmatik ekranlarla satın alınabilecekler. Tüm yeni modellerde dahili 1080p web kameraları da bulunuyor. Her üçü de Intel AI Boost adı verilen yapay zeka tabanlı Sinirsel İşlem Birimi ile yeni Intel Core Ultra CPU’lara sahip olacak. Yeni dizüstü bilgisayarların bataryaları, kullanıcıların sadece 60 dakika içinde tam şarjlarının yüzde 80’ine kadar şarj etmelerine olanak tanıyacak.

16 inçlik XPS 16, GeForce RTX 4070’e kadar NVIDIA GeForce GPU’ları takma seçeneği sayesinde üç yeni dizüstü bilgisayar arasında en yüksek performansa sahip olacak. XPS 14 de GeForce RTX 4050’ye kadar NVIDIA GPU’ları destekleyecek. XPS 13 yeni serinin en taşınabilir modeli ve sadece 1,17 kg ağırlığında.

Yeni XPS dizüstü bilgisayarlar aynı zamanda Microsoft’un yeni duyurduğu ve Windows 11 için Microsoft’un üretken yapay zeka asistanını başlatacak olan Copilot tuşuna sahip ilk dizüstü bilgisayarlar arasında yer alacak.

Dell XPS 13’ün başlangıç fiyatı 1.299 dolarken XPS 14 1.699 dolardan ve XPS 16 1.899 dolardan başlayacak. Yeni dizüstü bilgisayarların yakında satışa sunulacağı paylaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir