Yalı Çapkını, İsveç ve Finlandiya’ya satılan ilk Türk dizisi oldu

2022 yılının eylül ayında Star televizyonunda yayınlanarak büyük ilgi gören Yalı Çapkını dizisi bir ilke imza atarak İsveç ve Finlandiyalı televizyonlara satıldı.

Diziyi İsveç’te satın alan tv kanalları içinde TV4, TV4Gold ve Sjuan lineer’in yanı sıra CMore ve TV4 Play yer aldı.

Bununla beraber Finlandiya’da Eccho Rights’ın MTV Oy ile yapmış olduğu anlaşmayla dizi, CMore ve Katsomo kanallarında yayınlanacak.

OGM Pictures tarafınca Star TV için hazırlanan Yalı Çapkını dizisi, yolları zengin bir aileden gelen Ferit ile kesişen iki kız kardeş Seyran ve Suna’nın dram öyküsünü mevzu alıyor.

Dizinin başrollerinde Afra Saraoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor yer alıyor.

Eccho Rights’ın Ortadoğu, Kuzey Afrika, Hindistan, Pakistan ve Batı Avrupa’dan görevli dijital medya satın alma ve içerik satış direktörü Melis Hamacıoğlu, yapmış olduğu açıklamada “Türk dizilerini yeni seyircilerle buluşturmak için bir kez daha ön saflarda yer almaktan coşku duyuyoruz” dedi.

Hamacıoğlu, “Şimdiye kadarki olağanüstü başarısı, onu yeni bir şey denemek isteyen kanallar için kolay bir seçim haline getiriyor” diye ekledi.

2022’de Türkiye’nin oldukça izlenen dizisi olan Yalı Çapkını, 2023’te de performansını sürdürerek tertipli olarak reytinglerde birinci sırada yer aldı.

Dizi, şimdiye dek 35’den fazla ülkeye satılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*